החלקה משקמת

נשים ישראליות רבות מתמודדות יום יום עם שיער שלא מסתדר. השיער הישראלי מתאפיין במראה גלי עד מתולתל. המראה לא בהכרח נראה רע, אך התפעול שלו צורך המון זמן והמון התעסקות. כמעט כל אישה עם שיער שכזה תאמר שיש לה את הטקס המיוחד שלה, שבלעדיו היא לא יוצאת מהבית. הטקסים הללו לרוב כוללים שימוש במגוון חומרים, משחות, שמפואים, מרככים, מסכות לשיער ועוד וממשיכים במכשירים שונים ומשונים כמו מחליק, פן, מברשת שיער מחליקה בחום ועוד.

מעבר לכך שמדובר בטקסים זוללי זמן ויקרים מאד, לאורך זמן הם פוגעים בבריאות השיער, במיוחד החלקים בהם משתמשים בעיצוב בחום. שיער שמעוצב בחום הופך לאורך זמן ליבש, שביר ולא בריא וזאת בשל העובדה שהחום למעשה שורף את השיער.

החלקה משקמת היא הפתרון

החלקה משקמת היא פתרון מצויין למי שנמאס לה להשקיע כל כך הרבה זמן בעיצוב השיער שלה ומעוניינת בשיער חלק וקל לתפעול שלא חוזר לסורו לאחר רחצה בבריכה או בים, או לאחר חפיפה. בנוסף, היתרון הגדול של החלקה משקמת הוא שהיא יכולה לשפר את מצבו של שיער שעבר עיצוב בחום או הבהרה.

איך פועלת החלקה משקמת?

שאלה מצוינת. ראשית יש להבין מהי החלקת שיער. החלקת שיער היא למעשה פעולה שמשנה את צורתו הטבעית של השיער, כלומר, אישה שנולדה מתולתלת יכולה בעקבות החלקה משקמת לזכות בשיער חלק. השערה היא גליל שמורכב משלוש שכבות של חלבון. המרכזי בהן הוא הקרטין שמורכב מיחידות קרטין שמחוברות אחת לשניה באופן מסוים. ככל שישנם פחות חיבורים שכאלה כך השיער חלק יותר. וזה בדיוק מה שעושה החלקה משקמת והחלקת שיער בכלל, היא חודרת את שכבת ההגנה של השיער, מגיעה לקרטין ובכך משפיעה על צורתו של השיער.

מה ההבדל בין החלקה משקמת להחלקת שיער?

ההבדל המהותי טמון בחומרים בהם משתמשים בהחלקה משקמת. החלקה משקמת עשויה מחומרים אורגניים שלא רק שלא פוגעים בשיער אלא להיפך – הם מעשירים אותו בויטמינים, מינרלים וחומרים טבעיים נוספים שאף יכולים לעזור לשקם שיער שעבר הבהרה, עיצוב בחום, צביעה מוגברת ועוד.

מה כדאי לעשות לפני שבוחרות בהחלקה משקמת?

הכי חשוב לוודא שלשיטה שבחרת בה יש אישור של משרד הבריאות וכי היא עומדת בכל התקנים המחמירים. לאחר מכן, כדאי להתייעץ עם מעצב שיער מקצועי ובעל מוניטין שיתאים לך את החלקת השיער הנכונה עבורך וזאת מכיוון שלא כל שיער מתאים לכל סוג של החלקת שיער.