החלקה מינרלית

כל מה שרצית לדעת על החלקה מינרלית ולא העזת לשאול

הקיץ והחום, הלחות והיובש הישראליים מקשים מאד על חייהן של בעלות השיער הגלי עד מתולתל. מאד קשה בתקופה זו בשנה (ובואו נודה על האמת, גם בסתיו, בחורף ובאביב) לשמור על השיער במצב טוב, בריא, ובעיקר בתחושה שהוא נראה טוב.

ימי שיער טובים הם ימים נדירים, כמעט כמו קסם, משהו קוסמי שצריך להתפלל לאלת השיער כדי שיקרה. יש נשים שאפילו סיגלו לעצמן אורח חיים כמעט דתי בכל הנוגע לשיערן: הן אוחזות באדיקות בטקסים שונים ומשונים אותם הן מבצעות בכל יום, בלי לדלג על אף שלב. הן משקיעות זמן וכסף רב בטקסים הללו והכל בתקווה (שלא לומר תפילה) שיקומו בבוקר ליום שיער מוצלח.

האם זה חייב להיות כך? האמת, שכיום, עם התפתחות עולם עיצוב השיער, ישנם פתרונות רבים לבעיה המתוארת. נשים שאינן מעוניינות להמשיך ולהיות משועבדות לשיערן, בוחרות פעמים רבות בהחלקת שיער. כן, החלקת התלתלים היא מחיר שנשים משלמות כדי ששיערן ייראה להן יפה יותר, טוב יותר ובעיקר ידרוש מהן הרבה פחות התעסקות.

בעבר, החלקת שיער היתה תהליך שכלל שימוש בחומרים כימיים רעילים ולא בריאים. גם היום ישנן שיטות שממשיכות לעשות שימוש בחומרים אלה. אך האמת היא שזה ממש לא הכרחי. עם החלקה מינרלית, למשל, אפשר להשיג תוצאות נהדרות ולא רק שלא לפגוע בשיער בחומרים רעילים אלא אף להעשיר אותו בחומרים טובים ולעזור לו להשתקם משנים של טקסים, ייבוש בחום, עיצוב בטמפרטורות גבוהות, צביעה, הבהרה ועוד שלל רב של פעולות שגורמות לשיער לאבד מהחיות הטבעית שלו.

החלקה מינרלית היא הפיתרון?

החלקה מינרלית מאפשרת למי שבוחרת בה ליהנות משיער חלק, נוח לסידור, בריא וחיוני, במינימום מאמץ. זו אפשרות טובה, שאפשר בשיטות מסוימות גם לעשות בבית. תוכלי ללכת לים, לבריכה, לחדר הכושר, לחפוף, ללכת בגשם, ושיערך יישאר חלק כפי שהיה לאחר ההחלקה.

איך זה עובד?

החומרים בהם עושים שימוש בתהליך ההחלקה חודרים לשיערך, לשכבת הקרטין, ומשנים את צורתו הטבעית של השיער. זה נעשה בשימוש בחומרים רכים יחסית, שאינם גורמים לנזק.

כמה זמן זה מחזיק?

החלקה מינרלית יכולה להחזיק מספר חודשים. לאחר כמה חודשים מומלץ לתחזק אותה באזור שורשי השיער, כדי לשמר את התוצאות וכדי להמשיך להזין את השיער בחומרים הטובים שמציעה ההחלקה המינרלית.

מה חשוב לדעת?

חשוב לוודא כי השיטה בה בחרת מאושרת על ידי משרד הבריאות וכי היא עומדת בתקנים.